General Mobile Discovery 2 Format Atmak -[ DETAYLI ANLATIM ]

Nasıl Yapılır? 29 Ara 2014

General Mobile Discovery 2 format atmak

▌ General Mobile Discovery 2 Format Nasıl Atılır ?


General Mobile Discovery 2 telefon modeline sahipseniz ve yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemlerle karşılaştığınızda yapmanız gereken en doğru işlem format atmak olacaktır. Ayrıca kilit kodunuzu unuttuğunuzda da format atarak bu sorunu çözebilirsiniz. Format atma işlemi telefonu sıfırlar ve bütün verileri silerek fabrika ayarlarını etkinleştirir.

Format işleminden sizin için önemli olan yani rehber, fotoğraf vs. gibi verileri yedeğini almanızı önerilir. Format işleminden önce diğer önemli unsur ise şarjınız en az %25 ve üzeri olmalıdır aksi taktirde işlem ortasında şarjınız biterse sıkıntı yaşayabilirsiniz. General Mobile Discovery 2, android işletim sistemi kullanan bir telefon modelidir.

Android işletim sistemi kullanan bir çok akıllı telefonda format işlemleri birbiri ile benzerlik göstermektedir ve 2 çeşit format şekli bulunmaktadır.

 

▌ Fabrika Ayarlarına Geri Döndür ( 1. Yöntem )


Bu format yöntemini kullanabilmeniz için telefonunuzun menü kısmına ulaşabilmeniz gerekmektedir.

Menü > Ayarlar > Yedekle Ve Sıfırla > Fabrika Verilerine Sıfırlama > Tlf.sıfırla > Herşeyi sil şeklindeki işlem yolunu izleyerek telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

 

▌ Hard Format ( 2. Yöntem )


Bu yöntemi kilit şifrenizi unuttuğunuzda, uygulama işlem hataları veya yazılımsal hatalar ile karşılaştığınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem ile atılan formatta sistem sıfırdan kurulduğundan dolayı daha sağlıklıdır.

Telefonu kapatın. Ses açma tuşuna ve kilit tuşuna aynı anda basılı tutarak telefonu açın.

Telefon açıldığı zaman kilit tuşunu bırakarak ses kısma tuşuna basılı tutmaya devam edin. Bu şekilde bekledikten bir süre sonra telefon onarım moduna girecektir.

Şimdi yapacağınız işlem seçeneklerinde dokunmatik çalışmayacaktır. İşlem seçimlerini ses açma/kısma ve kilit tuşı ile yapacaksınız.

Ses açma tuşu Menüde yukarı götürür, ses kısma tuşu Menüde aşşağı götürür ve Kilit tuşu ise onaylama işlevi görür. Telefon onarım moduna girdiğinde ekrandaki seçeneklerden ” Wipe data/Factory reset ” üzerine ses açma/kısma tuşlarını kullanarak gelin ve kilit tuşuna basarak onay verin.

Onaylama işleminden sonra gelecek ekran teyit amaçlıdır. Aynı tuşları kullanarak ” Yes – delete all user data ” seçeneğinin üzerine gelerek onaylayın. Bu aşamada telefon sıfırlama işlemini gerçekleştirerek ilk ekrana dönecektir. Açılacak ekrandan ” Wipe cache partition ” seçeneğini seçerek onay veriniz. Bu seçenek telefonunuzda bulunun gereksiz önbelleğin silinmesini sağlamaktadır.

Sonrasında son olarak ” Reboot system now ” seçeneğine gelerek onay verin.

Telefon yeni başlayacaktır.

General Mobile Discovery 2 format işlemi bu kadar.

Kişisel ayarlarınızı yaparak telefonunuzu sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

[an error occurred while processing this directive]

YORUMLAR

Yorumlar(25)
  • ugur
   ugur 30 Aralık 2014

   siteniz gerçekten çok güzel. anlatımınız ile format işlemini sorunsuz gerçekleştirdim. teşekkürler.

  • Özgür
   Özgür 21 Nisan 2015

   yaklaşık 20 kez reset attım geçen aydan bugune play storeden bişeey indiirm yine kasıyor anlamıyorum

  • Kerem
   Kerem 17 Haziran 2015

   Discovery 2 kendi kendine kapandı şarj alıyor ama hard formatı kabul etmiyor yeniden başlat dedim kapandı bi daha da acilmadi

   • Admin
    Admin 18 Haziran 2015

    Merhaba Kerem bey, format atarken telefonun şarj oranı minimum %25 olmalı, eğer format esnasında şarj biterse,telefonu kapatmaya zorlarsanız veya bataryayı çıkartırsanız sistemle kalıcı sorunlar oluşabilir. Hard format kabul etmiyor derken ne gibi hata alıyorsunuz ?

    • ayşegül
     ayşegül 31 Ağustos 2015

     Benimde aynı kerem beyinki gibi oldu telefon sarj alıyor ama açılmıyor, format atarken telefonun sarjı çok azdı sanırım o yüzden şuan ne yapabilirim???

     • Admin
      Admin 31 Ağustos 2015

      Telefonu şarj ettikten sonra tekrar hard format atmayı deneyin. Unutmayın format sırasında telefon şarj oranı oldukça önemlidir.

  • Veli
   Veli 26 Haziran 2015

   Benim sadece whatsaap programım “maalesef whatsaap durdu” diye hata veriyor kullanamiyorum. Sadece bu sorunu gidermek için de mi format atmam gerekiyor ? Yoksa sadece whatsaapi silip yeniden yüklesem düzelir mi?

   • Admin
    Admin 27 Haziran 2015

    Merhaba Veli bey, muhtemelen uygulama kaynaklı sorundur. Uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer güncelse ve sorun devam ediyorsa silip baştan yüklemenizde fayda var.

    • Veli
     Veli 27 Haziran 2015

     Tamamdır teşekkürler ilginiz için..

  • sude
   sude 6 Temmuz 2015

   Babam bu marka telefonuna yanlışlıkla 2 gün önce hard format atmış geri nasıl düzeltebilirim?

   • Admin
    Admin 6 Temmuz 2015

    Malesef format sonrasında geri yükleme yapılmamaktadır.

  • rümok
   rümok 13 Ağustos 2015

   merhaba benim general mobile discovery2 telefonum var dokumatiği kendiliğinden çalışıyor ben komut vermeden bi yerlere giriyor ne yapabilirim ilginiz için teşekkür ederim şimdiden

   • Admin
    Admin 14 Ağustos 2015

    Merhaba, öncelikle format atın, sonrasında sorun devam ederse dokunmatikte arıza olabilir telefonu teknik servise gösterin.

  • Anonim
   Anonim 18 Ağustos 2015

   Benim telefonum güncelleme yaptıktan sonra müzik indirmeyi denediğimde müzikler kısmına gitmemeye başladı dosya yöneticisinden indirilenler bölümüne gidiyor veya whatsaptan gönderilen fotoğraflar galeriye değil aynı şekilde dosya yöneticisne gidiyor fabrika ayarlarina döndürmek ise yarar mi ne yapablrm

   • Admin
    Admin 18 Ağustos 2015

    Merhaba, format atmanızda fayda var. Format esnasında telefonda bulunan tüm veriler silindiği için önemli verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

  • Adem
   Adem 20 Ağustos 2015

   Mrb adının telefona fabrika ayarlarından format attım ama hem kamera kısa çalışmıyor ve telefon kilidi çalışmıyor

   • Admin
    Admin 21 Ağustos 2015

    Merhaba Adem bey, ikinci yöntem ile tekrar formatlayın, muhtemelen sorun düzelecektir.

  • murat
   murat 28 Eylül 2015

   merhaba,
   gmd2 kullanıyorum.
   rehber açarken kasıyor ve arama geldiğinde rehberde kayıtlı olmasına rağmen kişinin kim olduğunu göstermiyor.sadece numara çıkıyor.ne yapmam gerekir.

   • Admin
    Admin 5 Ekim 2015

    Merhaba Murat bey, cihaza format atmanızı öneririm.

   • Admin
    Admin 5 Ekim 2015

    Merhaba Murat bey, cihaza format atmanızı öneririm.

  • Ozkan
   Ozkan 9 Ekim 2015

   Merhaba discovery 2 var video izlerken kendi kendine yeniden başlatıyor yanı kapanıp aciliyo nedendir

   • Admin
    Admin 12 Ekim 2015

    Merhaba Özkan bey, öncelikle telefonun sistem ve yüklü uygulamaların güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer herşey güncel olduğu taktirde sorun devam ediyorsa format atmanız gerekiyor.

Yorum Yap

[an error occurred while processing this directive]