general mobile discovery elite format atmak

Günümüzde akıllı telefonlara format atma işlemi eskiye nazaran daha kolay. Bir çok akıllı telefon modeli zamanla kasma ve yavaşlama yapmaktadır. Telefonunuz yavaşladığında, kasma yaptığında, donduğunda veya sistemsel hatalar verdiğinde format atmanız en doğru çözüm yöntemidir.

Donma ve kasmaların yanı sıra telefonunuzun kilit şifresini veya kilit desenini unuttuğunuzda format atarak bu sorunu çözebilirsiniz.


Format Atmadan Önce Bilmeniz Gerekenler


 • Format öncesinde telefonun şarjı en az %30 olmalıdır.
 • Format esnasında telefonun bataryasını çıkartmak veya kapatmaya zorlamak sistemde kalıcı hatalara neden olabilir.
 • Telefonunuzda kayıtlı olan önemli verileri format atmadan önce yedeklemeyi unutmayın, format işleminde telefonda bulunan tüm veriler silinmektedir.


General Mobile Discovery Elite Format Atmak (Birinci Yöntem)


Bu yöntem ile format atmak oldukça kolay ve zahmetsizdir. Eğer telefonun menü kısmına ulaşmanız için herhangi bir engel yoksa bu yöntem ile format atabilirsiniz.

 • Ayarlar > Tüm ayarlar > Yedekle ve sıfırla > Telefonu sıfırla > Herşeyi sil

Yukarıdaki yörüngeyi izleyerek General Mobile Discovery Elite telefon modeline format atabilirsiniz. Telefon formatlandıktan sonra otomatik olarak açılacaktır, gerekli kişiselleştirme ayarlarınızı yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.


General Mobile Discovery Elite Format Atmak (İkinci Yöntem)


Bu yöntem ile format atmak ilk yönteme göre biraz daha kapsamlı ve daha sağlıklıdır. Tüm hatalardan kurtulabileceğiniz gibi kilit şifrenizi veya kilit deseninizi unuttuğunuzda bu yöntem ile format atarak kilit sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu format yönteminde telefonun dokunmatiği ile işlem yapılmamaktadır. Tüm işlemler fizikler tuşlar aracılığı ile yapılmaktadır. Ses kısma tuşu aşşağı, ses açma tuşu yukarı ve kilit tuşu onaylama işlevini görür.

 • İlk olarak telefonu kapatın.
 • Telefon kapalı durumdayken ses açma ve kilit tuşuna aynı anda basın ve telefon iki kez titreyene kadar basılı tutun. İkinci titremeden sonra tuşlara basmayı bırakabilirsiniz.
 • Bir süre sonra bakım modu ekrana gelecektir.
 • Bakım modu ekranı gelince, ses kısma tuşunu kullanarak ”Wipe data/factory reset” seçeneğinin üzerine gelin ve kilit tuşuna basarak onay verin.
 • Ekrana gelecek seçeneklerden ”Yes – Delete all user data” seçeneğinin üzerine gelip aynı şekilde kilit tuşu ile onay verin.
 • Vereceğiniz onaylardan sonra sistem ilk ekrana yani bakım modu ekranına geri dönecektir. Aynı yöntem ile ”Wipe cache partition” üzerine gelin ve onay verin. Bu seçenek telefonun hafızasında birikmiş olan gereksiz önbelleği boşaltmasına yarar.
 • Son olarak ”Reboot system now” seçeneğinin üzerine gelin ve onay verin.

General Mobile Discovery Elite için ikinci format yöntemi bu kadardır. Telefon formatlandıktan sonra otomatik olarak açılacak ve kişiselleştirme ayarları karşınıza çıkacaktır. Gerekli kişiselleştirme ayarlarını yaptıktan sonra telefonu kullanmaya başlayabilirsiniz.

General Mobile Discovery Elite Format Nasıl Atılır ? (2 Yöntem)http://www.ceploji.com/wp-content/uploads/2015/07/general-mobile-discovery-elite-format-atmak.jpghttp://www.ceploji.com/wp-content/uploads/2015/07/general-mobile-discovery-elite-format-atmak-135x80.jpgAdminNe Nasıl Yapılır ?General Mobile Discovery Elite Format,General Mobile Discovery Elite Format Atmak,General Mobile Discovery Elite Format Nasıl Atılır ?,General Mobile Discovery Elite Sıfırlama
Günümüzde akıllı telefonlara format atma işlemi eskiye nazaran daha kolay. Bir çok akıllı telefon modeli zamanla kasma ve yavaşlama yapmaktadır. Telefonunuz yavaşladığında, kasma yaptığında, donduğunda veya sistemsel hatalar verdiğinde format atmanız en doğru çözüm yöntemidir. Donma ve kasmaların yanı sıra telefonunuzun kilit şifresini veya kilit desenini unuttuğunuzda format atarak bu sorunu...