Samsung Galaxy Alpha Format Nasıl Atılır? -[Detaylı Anlatım]

Nasıl Yapılır? 05 Ara 2014

Samsung Galaxy Alpha ozellikleri (1)
KONU ÜZERİNE REKLAM KODU

▌ Samsun Galaxy Alpha Format Nasıl Atılır ?


Telefonunuzda oluşan yazılımsal sorunları tamamen çözmek istiyorsanız format atmanız gerekmektedir. Samsung Galaxy Alpha android 4 işletim sistemi kullanan bir telefon modelidir.

Birçok android işletim sistemi kullanan telefonlarda format atma işlemleri hemen hemen aynıdır. İki tür format atma yöntemi bulunmaktadır.

 

▌ Birinci Yöntem ( Fabrika Ayarları )


Bu yöntemi kullanabilmeniz için telefonunuzun menü kısmına ulaşabiliyor olmalısınız. Tüm ayarlarınızı varsayılan ( Fabrika Ayarları ) olarak günceller. Menüye girdikten sonra izlemeniz gerek yörünge şu şekildedir,

” Menü > Yedekle ve sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Telefonu sıfırla > herşeyi sil ”

seçenekleri ile ilerlediğiniz taktirde telefonunuz kapanıp açılacaktır. Açıldığında fabrika ayarları yani telefonunuzu ilk aldığınız ayarlar etkin olacaktır.

 

▌ İkinci Yöntem ( Hard Format )


Bu yöntemi telefonunuzda işletim sistemi hataları ve kilit şifrenizi unuttuğunuz gibi durumlarda kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile formatlama işleminizi gerçekleştirdiğinizde telefonunuzdaki tüm sorunlar ve hatalar düzelecektir.

İlk olarak telefonu kapatın. Kapattıktan sonra Ses Açma Tuşu + Ana Ekran ( home ) + Açma/Kapama ( kilit ) tuşlarına basılı tutarak telefonu açın. Bu tuş kombinasyonu ile telefonu başarılı şekilde açtığınızda, onarım modu ( Recovery Mode ) ekranı gelecektir.

Açılan onarım modu ( Recovery Mode ) ekranında dokunmatik ile işlem yapamazsınız. İşlem için seçenekleri için Ses açma/Ses kısma tuşlarını, onaylamak içinde ( Tamam/Yes ) Açma kapama yani kilit tuşunu kullanmalısınız.

Şimdi kısma tuşuna tıklayarak Recovery Mode ekranından Wipre data/factory reset seçeneğinin üzerine gelin ve Kapama/Açma yani kilit tuşuna basarak onaylayın. Çıkacak ekranda yine aynı tuşları kullanarak Yes-Delete all user data seçeneğini seçin ve onaylayın.

Bu aşamada telefon sıfırlama işlemini yaparak ilk ekrana dönecektir. Bu ekranda da size seçenekler sunulacak. Tekrardan aynı tuşları kullanarak Wipe cache partition seçeneğinide onaylayın.

Son olarak ilk sırada çıkacak olan Reboot system now seçeneğinide onayladıktan sonra telefon yeniden başlayacaktır.

Samsung Galaxy Alpha telefonuna format atma işlemi bu şekildedir. Kişiselleştirme ayarlarınızı yaparak telefonunuzu kullanabilirsiniz.

 

▌ Uyarı


Formatlama işlemi yaparken telefonun şarjı en az %30 olmalıdır. Her iki formatlama işleminde de rehberiniz ve tüm verileriniz silinmektedir.Format işleminden önce verilerinizin yedeğini almanız yararınıza olacaktır.

BAĞLANTI REKLAM KODU

[an error occurred while processing this directive]
ESNEK REKLAM KODU

YORUMLAR

Yorum Yap

[an error occurred while processing this directive]