Samsung Galaxy S5 Hızlandırma


Önbellek Neden Temizlenmelidir ?

Galaxy S5 android işletim sistemi kullanan telefon modelidir. Android işletim sisteminde var olan hataları gidermek için güncellemeler yapılmaktadır. Bu güncellemeleri telefon otomatik alır veya siz manuel olarak yükleyebilirsiniz.

İşte bu güncellemeler sonucunda kalan gereksiz birikintiler telefonun yavaşlamasına ve kapanmasına neden olmaktadır. Kısacası eski versyiyondan telefonunuzda kalan gereksiz birikintiler telefonunuza yük olur ve sorunlar yaratır, bu sorunların oluşmaması için önbelleği temizlemek gereklidir.


Samsung Galaxy S5 Önbellek Temizleme İşlemi

İlk olarak Telefonu kapatın. Güç tuşuna, home tuşuna ve ses açma tuşlarına aynı anda basın ve Samsung açılış logosu çıkana kadar basılı tutun. Samsung açılış logosu çıktığında tuşlara basmayı bırakın.

Yapılan bu işlem sırasında telefonun dokunmatiği çalışmamaktadır. Tüm işlemler fiziksel tuşlar ile yapılmaktadır. Ses açma ve kısma tuşları aşşağı ve yukarı ilerlemenize yarar, onay vermek içinde kilit tuşuna basmanız gerekmektedir.

Şimdi ekranda çıkan ” Reboot system now ” seçeneğinin üzerine gelip kilit tuşu ile onay verin. Verilen onaydan sonra ekranda sarı renkte bildirim yazıları çıkacaktır. Bu yazılar işlemin başarılı olduğunu gösterir. Şimdi telefonu yeniden başlatmayı seçin.

Telefon yeniden başladığında sistemde biriken gereksiz önbellek temizlenmiş olacaktır.