samsung galaxy s6 ozellikleri (2)


Cam Kasa Ve Tasarım


Samsung kullanıcılarının en çok şikayetçi oldukları durumlardan birisi plastik kasaların kullanıma bağlı olarak soyulması. Bu şikayetlere Samsung S6 modelinde sessiz kalmadı.
Samsung’un Galaxy S6 ve S6 Edge telefon modellerinde kasa malzemesi olarak yeşil elmas kullanılmıştır. Yeşil elmas, metal kasadan %50 daha fazla dayanıklılığa sahiptir.

Cihazın alt kısmının iPhone 6’ya benzemesi bir takım eleştirilere sebep oldu. Hoparlör, jack girişi ve şarj soketi telefonun alt kısmında konumlandırılmış. Hoparlörün alt kısımda olması duyum açısından ideal duruyor, ancak şarj soketinin alt kısıma konumlandırılması telefon şarja takılıyken kullanımda rahatsızlık oluşturuyor. Dikkat çeken diğer bir husus ise Samsung yeni çıkarttığı telefon modellerinde artık arka kapağın açılmadığını görüyoruz.

Galaxy S6’nın da arka kapağı açılmıyor. Samsung Galaxy S6, 6.8 mm inceliğe sahip. Eğer kapaklı kılıf ile kullanırsanız telefonun kalınlığı ortalama 7.4 mm olacaktır. Şeffaf kapaksız kılıf kullanıldığında kalınlık ortalama 7 mm olur.
Genel olarak tasarıma baktığımızda başarılı ve şık görünüme sahip olduğunu görüyoruz.


Kamera Kalitesi


S6, 16 megapiksel ana kameraya sahip. Serinin bir önceki modeli olan S5’in de kamerası 16 megapikseldi, ancak S6’da kullanılan lensler S5’te ki lenslerden çok daha kaliteli. Yapılan bazı karşılaştırmalar sonucunda Samsung Galaxy S6, iPhone 6’dan daha kaliteli görüntüler elde ediyor.

16 megapiksel geliştirilmiş ana kameranın yanı sıra 5 megapiksel geniş açılı ön kamerada oldukça kullanışlı. Ön kameranın geniş açılı olması, selfie çekimlerinde daha geniş alanı görüntülemeye yarar.


Ekran Teknolojisi


S6 rahat kullanım sağlayan boyutlara sahip. 5.1” ekran boyutu olan Samsung Galaxy S6 tek el ile kullanım imkanı sunuyor. Bizce oldukça ideal ekran boyutuna sahip.

1440 x 2560, 577 pp ekran çözünürlüğü bulunan Galaxy S6, Samsung’un kendi üretimi olan SUPER AMOLED ekran tipini kullanılıyor. SUPER AMOLED ekran tipi, gün ışığında bile oldukça canlı görüntüleme imkanı sunuyor.


İşlemci, Bellek Ve Performans


2.1 Ghz, Octa Core (sekiz çekirdekli) işlemcisi bulunan S6 beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Güçlü işlemcisinin yanında 3 GB lpddr4 ram bellek telefonun gücüne güç katmış durumda. 32 ve 64 GB dahili hafızaya sahip S6 modelleri bulunuyor.
Güçlü işlemcisi ve yüksek ram bellek boyutu bulunan, Samsung Galaxy S6 piyasada bulunan tüm oyun ve uygulamalarda en iyi performansı verebilecek donanımlara sahip.


Şarj Ve Pil Ömrü


Samsung Galaxy S6 önceki modellerinden 1,5 kat daha hızlı şarj oluyor. 2550 mAh batarya gücüne sahip olan S6 aktif kullanımda bile bir gün boyunca çok rahat yetecektir.


Samsung Galaxy S6’nın Dezavantajları


  • Galaxy S6’nın hafızası genişletilemez olması telefonu kusursuz olmaktan çıkarıyor. 32 ve 64 GB dahili hafızaya sahip iki model bulunmakta. Aralarındaki fiyat farkı pek büyük olmasa da Galaxy S6’nın milyonlarca satış yapacağını düşünürsek, Samsung bu şekilde gelir elde etmeyi planlıyor olabilir.
  • Arka kapağın açılmaması batarya öldüğü zaman değiştirme imkanını engelliyor. Her telefonda bir kaç sene sonra kullanıma bağlı olarak batarya çökmektedir. Bataryanın çökmesi şarj sürenizin minimum seviye ye inmesidir.

Samsung Galaxy S6 Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy S6 İle Çekilmiş Fotoğraflar

Samsung Galaxy S6 İncelemesihttp://www.ceploji.com/wp-content/uploads/2015/03/samsung-galaxy-s6-ozellikleri-1.jpghttp://www.ceploji.com/wp-content/uploads/2015/03/samsung-galaxy-s6-ozellikleri-1-135x80.jpgAdminİncelemelerGalaxy S6,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy S6 İncelemesi
Cam Kasa Ve Tasarım Samsung kullanıcılarının en çok şikayetçi oldukları durumlardan birisi plastik kasaların kullanıma bağlı olarak soyulması. Bu şikayetlere Samsung S6 modelinde sessiz kalmadı. Samsung'un Galaxy S6 ve S6 Edge telefon modellerinde kasa malzemesi olarak yeşil elmas kullanılmıştır. Yeşil elmas, metal kasadan %50 daha fazla dayanıklılığa sahiptir. Cihazın alt kısmının iPhone...